SKU:
W11520070475
Availability:
Discontinued Item. No Returns. Final Sale.
The 22x10 size with an ET-18 offset and 4.75” backspacing provides an aggressive stance that works well with trucks running 33”, 34”, or 35” tires, especially vehicles equipped with leveling kits or suspension lift systems.
Key Specifications
• Wheel Size: 22x10
• Bolt Pattern: 5x139.7 (5x5.5) / 5x150
• Offset: ET-18
• Backspacing: 4.75”
• Center Bore: 110.2 mm