@WhistlePig_srt8's 2006 300c srt8 On Weld Racing RT-S S70 15x10 / 5x115 BP / 6.5in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 70MB-510W65FB
Weld Racing RT-S S70 15x10 / 5x115 BP / 6.5in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 70MB-510W65FB
SKU:
70MB-510W65FB
Wheel Size:
15x10
Bolt Circle:
5x115
Offset:
+25
Finish:
Full Gloss Black
Vehicle Fitment:
Lug Nuts:
Requires Conical Seat Lug Nuts, Not Shank Lug Nuts.
Note:
Brake Conversion Kits / Suspension Modification May Be Needed
Weld Racing RT-S S70 15x10 / 5x115 BP / 6.5in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 70MB-510W65F
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S70 15x10 / 5x115 BP / 6.5in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 70MB-510W65F.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • Black Anodized Forged Aluminum Beadlock Rings
  • 12-Point Coated Beadlock Hardware
  • 15 inch wheels require shank lug nuts (excluding Mopar fitment)
  • 17 inch wheels require conical lug nuts