Weld Racing RT-S S70 18x5 / 5x4.75 BP / 2.1in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (High Pad) - 70HB8050B21AB
SKU:
70HB8050B21AB
Wheel Size:
18x5
Bolt Circle:
5x4.75
Back Space:
2.1
Offset:
-23
Finish:
Full Gloss Black
Vehicle Fitment:
Corvette C6 Z06 & Grand Sport 2006-2013, Corvette C7 Z06 2014-2019
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S70 18x5 / 5x4.75 BP / 2.1in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (High Pad) - 70HB8050B21A.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • 15" Require shank lug nuts
  • 17", 18", and 20" require conical lug nuts