Weld Racing RT-S S70 20x9 / 5x4.5 BP / 6.3in. BS Gloss Black Milled Drag Wheel (High Pad) - 70HB0090A63A
SKU:
70HB0090A63A
Wheel Size:
20x9
Bolt Circle:
5x4.5
Back Space:
6.3
Finish:
Gloss Black Milled
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S70 20x9 / 5x4.5 BP / 6.3in. BS Gloss Black Milled Drag Wheel (High Pad) - 70HB0090A63A.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • 15" Require shank lug nuts
  • 17", 18", and 20" require conical lug nuts
  • Center cap and valve stem included
  • Beadlock available on 15" and 17" RT-S Wheels.