Weld Racing RT-S S71 15x10.33 / 5x4.5 BP / 6.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 71MB-510A65F for 1994-2004 Mustang V6 1994-2004 Mustang GT, 1994-2004 Mustang Mach 1, 1994-2004 Mustang Cobra / Bullitt
Weld Racing RT-S S71 15x10.33 / 5x4.5 BP / 6.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 71MB-510A65F
SKU:
71MB-510A65F
Availability:
If Not In Stock, Built To Order 4 to 8 Weeks. All Custom Finish Wheels Are Built To Order.
Wheel Size:
15x10.33
Bolt Circle:
5x4.5
Back Space:
6.5
Finish:
Black
Material:
Forged Aluminum
Beadlock:
Black Single MT
Vehicle Fitment:
Note:
15” RT-S uses .50” long mag shank lug & 5/8 drive stud acceptable.
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S71 15x10.33 / 5x4.5 BP / 6.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 71MB-510A65F.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • Black Anodized Forged Aluminum Beadlock Rings
  • 12-Point Coated Beadlock Hardware
  • 15 inch wheels require shank lug nuts
  • 17 inch wheels require conical lug nuts