Weld Racing RT-S S77 15x10 / 5x115 BP / 6.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 77MB-510W65F for 2009-2023 Challenger RT / SCAT / SRT,  2006-2023 Charger RT / SCAT / SRT,  2012-2023 Chrysler 300 SRT8 / SRT, 2005-2009 Magnum SRT8, 2015-2023 Charger & Challenger Hellcat Narrow (including Redeye)
Weld Racing RT-S S77 15x10 / 5x115 BP / 6.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 77MB-510W65F
SKU:
77MB-510W65F
Wheel Size:
15x10
Bolt Circle:
5x115
Back Space:
6.5
Offset:
+25
Vehicle Fitment:
Lug Nuts:
Requires Conical Seat Lug Nuts, Not Shank Lug Nuts.
Note:
Brake Conversion Kits / Suspension Modification May Be Needed
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S77 15x10 / 5x115 BP / 6.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 77MB-510W65F.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • Black Anodized Forged Aluminum Beadlock Rings
  • 12-Point Coated Beadlock Hardware
  • 15 inch wheels require shank lug nuts
  • 17 inch wheels require conical lug nuts
  • Non-Beadlock available in 15", 17", 18", and 20" sizes