Weld Racing RT-S S81 HD Forged 15x10 / 6x5.5 BP / 6.5in. BS  Black Center Drag Wheel (Medium Pad) - Single Beadlock - 81MB510E65F
Weld Racing RT-S S81 HD Forged 15x10 / 6x5.5 BP / 6.5in. BS Black Center Drag Wheel (Medium Pad) - Single Black Beadlock - 81MB510E65F
SKU:
81MB510E65F
Availability:
If Not In Stock, Built To Order 4 to 8 Weeks. All Custom Finish Wheels Are Built To Order.
Wheel Size:
15x10
Bolt Circle:
6x5.5
Back Space:
6.5
Finish:
Black Center - Polished Shell
Material:
Forged Aluminum / Single Black Beadlock
Vehicle Fitment:
1999-2026 Chevrolet Silverado / GMC Sierra 1500 (with 15" Rear Brake Conversion)
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S81 HD Forged 15x10 / 6x5.5 BP / 6.5in. BS  Black Center Drag Wheel (Medium Pad) - Single Beadlock - 81MB510E65F.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • Black Anodized Forged Aluminum Beadlock Rings
  • 12-Point Coated Beadlock Hardware
  • 15 inch wheels require shank lug nuts
  • 17 inch wheels require conical lug nuts