Weld Racing RT-S S81 HD Forged 15x10 / 6x5.5 BP / 6.5in. BS  Polished Center Drag Wheel (Medium Pad) - Non-Beadlock - 81MP-510E65C for your 1999-2026 Chevrolet Silverado / GMC Sierra 1500.
Weld Racing RT-S S81 HD Forged 15x10 / 6x5.5 BP / 6.5in. BS Polished Center Drag Wheel (Medium Pad) - Non-Beadlock - 81MP-510E65C
SKU:
81MP-510E65C
Availability:
If Not In Stock, Built To Order 4 to 8 Weeks. All Custom Finish Wheels Are Built To Order.
Wheel Size:
15x10
Bolt Circle:
6x5.5
Back Space:
6.5
Finish:
Polished Center - Polished Shell
Material:
Forged Aluminum
Vehicle Fitment:
1999-2026 Chevrolet Silverado / GMC Sierra 1500 (with 15" Rear Brake Conversion)
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S81 HD Forged 15x10 / 6x5.5 BP / 6.5in. BS  Polished Center Drag Wheel (Medium Pad) - Non-Beadlock - 81MP-510E65C.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • 15" Require shank lug nuts
  • 17", 18", and 20" require conical lug nuts