Weld Racing RT-S S81 HD Forged 17x5 / 6x5.5 BP / 1.6in. BS  Black Center Drag Wheel (Low Pad) - Non-Beadlock - 81LB7050E16A for your 1999-2026 Chevrolet Silverado / GMC Sierra 1500.
Weld Racing RT-S S81 HD Forged 17x5 / 6x5.5 BP / 1.6in. BS Black Center Drag Wheel (Low Pad) - 81LB7050E16A
SKU:
81LB7050E16A
Availability:
If Not In Stock, Built To Order 4 to 8 Weeks. All Custom Finish Wheels Are Built To Order.
Wheel Size:
17x5
Bolt Circle:
6x5.5
Back Space:
1.6
Finish:
Black Center - Polished Shell
Material:
Forged Aluminum
Vehicle Fitment:
1999-2026 Chevrolet Silverado / GMC Sierra 1500
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S81 HD Forged 17x5 / 6x5.5 BP / 1.6in. BS  Black Center Drag Wheel (Low Pad) - 81LB7050E16A.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • 15" Require shank lug nuts
  • 17", 18", and 20" require conical lug nuts