Weld Racing RT-S S81 HD Forged 17x7 / 6x5.5 BP / 4.2in. BS  Polished Center Drag Wheel (Low Pad) - 81LP7070E42A for your 1999-2026 Chevrolet Silverado / GMC Sierra 1500.
Weld Racing RT-S S81 HD Forged 17x7 / 6x5.5 BP / 4.2in. BS Polished Center Drag Wheel (Low Pad) - 81LP7070E42A
SKU:
81LP7070E42A
Wheel Size:
17x7
Back Space:
4.2
Finish:
Polished Center - Polished Shell
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S81 HD Forged 17x7 / 6x5.5 BP / 4.2in. BS  Polished Center Drag Wheel (Low Pad) - 81LP7070E42A.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • 15" Require shank lug nuts
  • 17", 18", and 20" require conical lug nuts