Weld Racing RT-S S70 18x5 / 5x115 BP / 2.1in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (High Pad) - Non-Beadlock #70HB8050W21AB for Challenger 2009-2023, Charger 2006-2010, Charger 2012-2019, Chrysler 300 2012-2023, Magnum 2005-2009, Hellcat 2015-2020, Challenger Superstock, Demon 170, 2018 Demon Challenger Hennessey
Weld Racing RT-S S70 18x5 / 5x115 BP / 2.1in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (High Pad) - Non-Beadlock #70HB8050W21AB
SKU:
70HB8050W21AB
Wheel Size:
18x5
Bolt Circle:
5x115
Back Space:
2.1
Finish:
Full Gloss Black
Vehicle Fitment:
Note:
Requires 6mm Spacer. Clears 15.4" 6 Piston Brembo Applications. Will NOT Fit 2021+ 6 Piston Brembo Brake Calipers
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S70 18x5 / 5x115 BP / 2.1in. BS Full Gloss Black Drag Wheel (High Pad) - Non-Beadlock #70HB8050W21AB.