Weld Racing RT-S S77 15x10 / 5x4.5 BP / 7.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Non-Beadlock - 77MB-510A75A
SKU:
77MB-510A75A
Availability:
If Not In Stock, Built To Order 4 to 8 Weeks. All Custom Finish Wheels Are Built To Order.
Wheel Size:
15x10
Bolt Circle:
5x4.5
Back Space:
7.5
Offset:
+51
Finish:
Black
Material:
Forged Aluminum
Vehicle Fitment:
2015-2023 Mustang GT / EcoBoost, 2011-2014 Mustang GT, 2007-2014 Shelby GT500, 2005-2010 Mustang GT
Note #1:
Fits Up To 14" Rotors or Brake Conversion Kit is Required.
Note #2:
Steeda or BMR Rear Sway Bar Relocation Brackets Required
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S77 15x10 / 5x4.5 BP / 7.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Non-Beadlock - 77MB-510A75A
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • 15" Require shank lug nuts
  • 17", 18", and 20" require conical lug nuts
  • Center cap and valve stem included
  • Beadlock available on 15" and 17" RT-S Wheels.
  • Made in Kansas City, USA
Vehicle Fitment:
  • 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 Ford Mustang GT (14" Standard Brakes or Brake Conversion Kit Will Be Required)