Weld Racing RT-S S77 15x10 / 5x4.5 BP / 7.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 77MB-510A75F
SKU:
77MB-510A75F
Wheel Size:
15x10
Bolt Circle:
5x4.5
Back Space:
7.5
Offset:
+51
Forged Aluminum
Beadlock:
Black Single MT
Vehicle Fitment:
2015-2024 Mustang GT / EcoBoost, 2011-2014 Mustang GT, 2007-2014 Shelby GT500, 2005-2010 Mustang GT
Note #1:
Fits Up To 14" Rotors or Brake Conversion Kit is Required.
Note #2:
Steeda or BMR Rear Sway Bar Relocation Brackets Required
Drag Racing Wheels strives to provide excellent customer service and the best deals on the Weld Racing RT-S S77 15x10 / 5x4.5 BP / 7.5in. BS Black Drag Wheel (Medium Pad) - Black Single Beadlock MT - 77MB-510A75F.
  • 3-Piece forged aluminum construction
  • Polished shell with black machined or polished center
  • Black Anodized Forged Aluminum Beadlock Rings
  • 12-Point Coated Beadlock Hardware
  • 15 inch wheels require shank lug nuts
  • 17 inch wheels require conical lug nuts
  • Center cap and valve stem included
  • Made in Kansas City, USA
Vehicle Fitment:
  • 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 Ford Mustang GT (14" Standard Brakes or Brake Conversion Kit Will Be Required)